Program

Profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii

To co wyróżnia program Profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii, to praktyczne i kompleksowe podejście do nauczania zawodu hipnoterapeuty. Podczas rocznego programu poznasz nie tylko najskuteczniejsze sposoby pracy z klientem, ale także wiedzę, której zwykle brakuje na innych kursach hipnozy, czyli jak profesjonalnie budować hipnoterapeutyczny brand i pozyskiwać nowych klientów.

Program podzielony jest na 10 zjazdów stacjonarnych, wyjazd szkoleniowo-integracyjny, moduły e-learningowe oraz pracę indywidualną.

Zacznijmy od początku:

Hipnoterapia od A do Z

Nieważne jaki poziom wiedzy na temat hipnozy i hipnoterapii posiadasz dziś. Program zaprojektowaliśmy tak, aby zarówno początkujący jak i profesjonaliści otrzymali kompleksową wiedzę i praktyczne umiejętności.

Hipnoterapia dawniej i dziś

Historyczne podejścia osadzone w nowoczesnych realiach

W tym module dowiesz się jak ewoluowała hipnoza na przestrzeni lat. Zajmiemy się również tym, jak skutecznie i praktycznie czerpać zarówno z klasycznych modeli jak i najnowszych osiągnięć w hipnoterapii.

Budowanie relacji z klientem

Etapy budowania uzdrawiającej relacji

Większości wydaje się, że relacja z klientem rozpoczyna się na pierwszym spotkaniu. Nic bardziej mylnego. Umiejętne zbudowanie zaufania jeszcze przed spotkaniem może okazać się czynnikiem decydującym o  przebiegu całego procesu.

Moc Pre-Talku

Jedym z ważniejszych elementów pracy z klientem jest Twoja pierwsza rozmowa. Korzystając z doświadczeń naszej kadry zrozumiesz, że dużą część pracy możesz zrobić, zanim rozpoczniesz indukcję.  Nauczysz się robić to dobrze.

Integracja wielu nurtów hipnozy, terapii i treningu mentalnego

Hipnoterapia niejedno ma imię

Poznasz najlepsze praktyki mistrzów hipnoterapii z całego świata. Zajmiemy się m.in. hipnozą dyrektywną, permisywną, konwersacyjną, transpersonalną i innymi.

Nie tylko hipnoza

Hipnoterapia nie funkcjonuje w oderwaniu od innych nurtów oddziaływania na umysł. Dlatego zaprosiliśmy do tego projektu także specjalistów innych dziedzin terapeutycznych i rozwojowych, którzy wzbogacą zakres programu o skuteczne narzędzia innych dyscyplin.

Techniki i narzędzia terapeutyczne

Praca z problemami i zasobami

Rozwój personalny możemy podzielić na 2 zakresy. Z jednej strony jest to pozbycie się problemów. Dlatego dostaniesz wiedzę, jak pomóc sobie i klientom uwolnić się od stresu, lęku, trudnych emocji, konfliktów, ograniczających przekonań i nawyków.

Model Generatywny

Z drugiej strony, rozwój to lepsze wykorzystanie swojego potencjału. Dlatego poznasz najskuteczniejsze metody pracy w treningu mentalnym, z którego korzystają sportowcy, muzycy i ludzie biznesu.

Prowadzenie sesji

Teoria a praktyka

Praca w transie hipnotycznym to zwieńczenie procesu, a nie jego jedyna część. Przeprowadzimy Cię przez całą drogę organizacji i prowadzenia sesji z klientem, w którym każdy szczegół ma olbrzymie znaczenie.

Budowanie marki hipnoterapeuty

Co z tego, że masz wiedzę, skoro nie masz klientów

Najlepszy specjalista nie osiągnie sukcesu, jeśli nie będzie umiał zbudować marki i historii wokół swojej osoby. Jako praktycy, pracujący od lat z klientami, damy Ci naszą wiedzę, jak znaleźć niszę w niszy, zdobywać klientów i pozycjonować się na rynku.

Organizacja pracy

Jak zorganizować praktykę

Gdy już zaczniesz praktykę, to pojawi się wiele pytań. Jak zorganizować gabinet? Ile sesji potrzeba do osiągnięcia rezultatu w danym temacie? Ile czasu powinna trwać sesja? Z jakimi klientami nie pracować? Co powinno być na stronie internetowej? W tym zakresie dostaniesz nasze know how.

Etyka

Primum non nocere

Trzymanie się jasnych zasad etycznych w zawodzie terapeuty jest jedną z kluczowych kwestii. Dlatego poznasz kodeks etyczny hipnoterapeuty i zobowiążesz się do jego przestrzegania.

Obóz szkoleniowo-integracyjny

Czas na ćwiczenie nabytych umiejętności, ale także własny relaks.

Obóz treningowo-intergacyjny

7 dniowy wyjazd w Bieszczady

Zwieńczenie roku pracy zakończymy intensywnym treningiem wyjazdowym w naszym ośrodku szkoleniowym w Bieszczadach.

E-learning

Otrzymujesz dostęp do platformy VOD, na której znajdziesz dodatkowe materiały szkoleniowe

Specjalnie stworzona nowoczesna platforma edukacyjna jest cały czas do Twojej dyspozycji.

Platforma edukacyjna dla Ciebie

Jako nasz student otrzymasz dostęp do platformy z materiałami VOD, dodatkowymi artykułami, zadaniami do wykonania, testami online. To także przestrzeń do komunikacji z trenerami i całą społecznością szkoły.

Superwizje i mentoring

Dodatkowe wsparcie w Twoim rozwoju

Superwizje

Superwizje indywidualne i grupowe

Rozwiniesz własną praktykę podczas indywidualnych oraz grupowych spotkań superwizyjnych z trenerami. Przyjrzysz się własnym procesom i nauczysz się, jak czerpać z doświadczeń innych, by skuteczniej pomagać swoim klientom.

Mentoring

Dajemy Ci nie tylko naszą wiedzę, ale także doświadczenie. Dlatego oprócz programu dydaktycznego otrzymasz także nasze wsparcie mentorskie, możliwość konsultacji indywidualnych i pomoc dostosowaną do potrzeb Twojej marki.

Sprawdź wymagania rekrutayjne i dołącz
do profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii

Formularz kontaktowy

Kontakt bezpośredni

Przewiń do góry