Program

Profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii

To co wyróżnia program Profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii, to praktyczne i kompleksowe podejście do nauczania zawodu hipnoterapeuty. Podczas rocznego programu poznasz nie tylko najskuteczniejsze sposoby pracy z klientem, ale także wiedzę, której zwykle brakuje na innych kursach hipnozy, czyli jak profesjonalnie budować hipnoterapeutyczny brand i pozyskiwać nowych klientów.

Program podzielony jest na 10 zjazdów stacjonarnych, wyjazd szkoleniowo-integracyjny, moduły e-learningowe oraz pracę indywidualną.

Zacznijmy od początku:

Podstawy pracy z hipnozą

Zanim nauczymy Cię ponad 20 procesów hipnotycznych, zajmiemy się tematem od początku. Poznasz najbardziej użyteczne indukcje transowe tj. (indukcja Elmana, hand drop induction, eye fixation, indukcja konwersacyjna). Zajmiemy się kwestią badania podatności, używając do tego elementów Stanfordzkiej Skali Podatności Hipnotycznej, konceptów NLP oraz tzw. convincerów, czyli hipnotycznych fenomenów przydatnych w pracy z klientem.

Hipnotyczna lingwistyka

Model Miltona

W ramach programu Hypnotic Changework nauczymy Cię posługiwania się najbardziej efektywnym modelem lingwistyki i komunikacji perswazyjnej zwanym Modelem Miltona Erciksona. Presupozycje, implikacje, język czasu, implementacja sugestii dyrektywnych, permisywnych i pośrednich, a także praca na metaforach to fundamentalny warsztat każdego specjalisty zajmującego się hipnozą.

Modele konfuzyjne

Poznasz także zaawansowane modele konfuzyjne oparte na koncpetach Johna Overdurfa, czy Igora Ledochowskiego. Tak zwany mind bending language stanie się potężnym narzędziem w Twoim hipnotycnzym warsztacie.

Budowanie relacji z klientem

Etapy budowania uzdrawiającej relacji

Większości wydaje się, że relacja z klientem rozpoczyna się na pierwszym spotkaniu. Nic bardziej mylnego. Umiejętne zbudowanie zaufania jeszcze przed spotkaniem może okazać się czynnikiem decydującym o  przebiegu całego procesu. Podczas programu poznasz etapy budowania uzdrawiającej relacji i nauczysz się z nich korzystać.

Moc Pre-Talku

Jedym z ważniejszych elementów pracy z klientem jest Twoja pierwsza rozmowa. Korzystając z doświadczeń naszej kadry zrozumiesz, że dużą część pracy możesz zrobić, zanim rozpoczniesz indukcję. Dlatego nauczysz się prowadzenia pretalku z wykorzystaniem konceptów TSR i NLP, wzbogaconych o wywiad medyczny, badanie podatności i budowanie całej ramy terapeutycznej.

Integracja wielu nurtów hipnozy, terapii i treningu mentalnego

Hipnoterapia niejedno ma imię

Poznasz najlepsze praktyki mistrzów hipnoterapii z całego świata. Zajmiemy się m.in. hipnozą dyrektywną, permisywną, konwersacyjną, czy transpersonalną. W ramach udziału w programie Hypnotic Changework nauczysz się pracować, korzystając z regresji hipnotycznej (zarówno dyrektywnej jak i permisywnej), polipsychizmu (terapia części), wewnętrznego dziecka, patternów neurolingwistycznych, wizualizacji, pracy z emocją klienta, pracy z Core Transformation, Stanem Esdaile’a, Stanem Ultra Wysokim, Modelowaniem, Focusingiem, pracy na submodalnościach, języku konfuzji i autohipnozy.

Nie tylko hipnoza

Hipnoterapia nie funkcjonuje w oderwaniu od innych nurtów oddziaływania na umysł. Dlatego zaprosiliśmy do tego projektu także specjalistów innych dziedzin terapeutycznych i rozwojowych, którzy wzbogacą zakres programu o skuteczne narzędzia innych dyscyplin. Paweł Habrat zabierze Cię w świat psychologii sportu i pracy z topowymi sportowcami. Daniel Pancerz nauczy Cię jak pracować z ciałem, oddechem oraz metodą TRE. Tomek Kwieciński odkryje przed Tobą świat psychologii transpersonalnej. A dla tych, którzy będą kontynuować podróż z nami na drugim roku specjalistycznym, Łukasz Bieliński otworzy świat NVC.

Techniki i narzędzia terapeutyczne

Praca z problemami

Rozwój personalny możemy podzielić na 2 zakresy. Z jednej strony jest to pozbycie się problemów. Dlatego dostaniesz wiedzę, jak pomóc sobie i klientom uwolnić się od stresu, lęku, trudnych emocji, konfliktów, ograniczających przekonań i nawyków.

Model Generatywny i praca na zasobach

Z drugiej strony, rozwój to lepsze wykorzystanie swojego potencjału. Dlatego poznasz najskuteczniejsze metody pracy w treningu mentalnym, z którego korzystają sportowcy, muzycy, mówcy i ludzie biznesu. Zajmiemy się tutaj pracą z pewnością siebie, koncentracją, dysocjacją od bodźców peryferyjnych i zwiększeniem dostępu do zasobów mentalnych.

Prowadzenie sesji

Teoria a praktyka

Praca w transie hipnotycznym to zwieńczenie procesu, a nie jego jedyna część. Przeprowadzimy Cię przez całą drogę organizacji i prowadzenia sesji z klientem, w którym każdy szczegół ma olbrzymie znaczenie. Od RODO i przetwarzania danych zaczynając, na upsellu i konwersji klienta w fana kończąc.

Budowanie marki hipnoterapeuty

Co z tego, że masz wiedzę, skoro nie masz klientów

Najlepszy specjalista nie osiągnie sukcesu, jeśli nie będzie umiał zbudować marki i historii wokół swojej osoby. Jako praktycy, pracujący od lat z klientami, damy Ci naszą wiedzę, jak znaleźć niszę w niszy, zdobywać klientów i pozycjonować się na rynku. Dlatego pokażemy Ci co my sami konkretnie robimy budując nasze marki, żebyś mógł/a osiągnąć co najmniej takie same rezultaty. Dowiesz się gdzie warto reklamować praktykę, jak korzystać z social mediów (i których), jak wyceniać swoją pracę, jak budować autorytet, jak dotrzeć do mediów i jak stać się unikatową i rozpoznawalną marką na rynku.

Organizacja pracy

Jak zorganizować praktykę

Gdy już zaczniesz praktykę, to pojawi się wiele pytań. Jak zorganizować gabinet? Ile sesji potrzeba do osiągnięcia rezultatu w danym temacie? Ile czasu powinna trwać sesja? Z jakimi klientami nie pracować? Co powinno być na stronie internetowej? W tym zakresie dostaniesz nasze know how. Otrzymasz także superwizje i mentoring.

Etyka

Primum non nocere

Trzymanie się jasnych zasad etycznych w zawodzie terapeuty jest jedną z kluczowych kwestii. Dlatego poznasz kodeks etyczny hipnoterapeuty i zobowiążesz się do jego przestrzegania.

Bonusy

Co dostaniesz w prezencie

Zestaw nagrań hipnoterapeutycznych jako wartość dodatkowa dla klientów [wartość 997 zł], Kurs online “Hipnotyczny Marketing [wartość 1999 zł], Zestaw nagrań relaksacyjnych “Hipnotyczne Wakacje” [wartość 297 zł], Kurs online “Podstawy Hipnozy” [wartość 997 zł], Produkt online “Hipnoza na sen” [wartość 970 zł], Produkt online “Hipnoza mistyczna” [wartość 497 zł], Kurs pracy z Podświadomością “MentalJungle” [wartość 997 zł], Produkt “Program Hipnoterapii Bólu” [wartość 397 zł], Kurs online “Substancje Psychoaktywne” [wartość 970 zł], 5h indywidualnych superwizji terapeutycznych [wartość 6000 zł], 5h indywidualnego mentoringu [wartość 6000 zł]

Kontynuacja nauki po roku

Zostań z nami na dłużej

Zasadniczy program Hypnotic Changework trwa rok. Jednak dla chętnych i osób, które będą chciały podróżować z nami dalej, poszerzając swoje kompetencje, mamy też drugi rok specjalistyczny, który jeszcze lepiej przygotuje Cię do pracy z wymagającymi przypadkami. O ile na pierwszym roku otrzymasz wszystkie narzędzia i wiedzę, które pozwolą Ci pracować z 80-90% przypadków klientów zgłaszających się na sesje, o tyle na drugim roku zajmiemy się takimi tematami jak: praca z żałobą, praca z wypaleniem zawodowym, praca z depresją, zaburzenia lękowe, praca z dziećmi, praca z zaburzeniami seksualnymi, uzależnienia, praca z traumą, integracja doświadczeń psychodelicznych, hypnotic breathwork. Drugi rok specjalistyczny kosztuje 50% ceny pierwszego roku.

Obóz

Obóz treningowo-integracyjny

3 dniowy obóz egzaminacyjno-integracyjny

Roczną naukę zakończymy 3-dniowym, wyjazdowym obozem egzaminacyjno-integracyjnym. Szczegóły miejsca obozu poznasz już w szkole. Wartość merytoryczną obozu masz w pakiecie, ale na obozie będzie obowiązywała opłata za pokrycie kosztów noclegu i wyżywienia (ok. 400 PLN)

E-learning

Otrzymujesz dostęp do platformy VOD, na której znajdziesz dodatkowe materiały szkoleniowe

Specjalnie stworzona nowoczesna platforma edukacyjna jest cały czas do Twojej dyspozycji.

Platforma edukacyjna dla Ciebie

Jako nasz student otrzymasz dostęp do platformy z materiałami VOD, dodatkowymi artykułami, zadaniami do wykonania, testami online. To także przestrzeń do komunikacji z trenerami i całą społecznością szkoły.

Superwizje i mentoring

Dodatkowe wsparcie w Twoim rozwoju

Superwizje

Superwizje indywidualne i grupowe

Rozwiniesz własną praktykę podczas indywidualnych oraz grupowych spotkań superwizyjnych z trenerami. Przyjrzysz się własnym procesom i nauczysz się, jak czerpać z doświadczeń innych, by skuteczniej pomagać swoim klientom.

Mentoring

Dajemy Ci nie tylko naszą wiedzę, ale także doświadczenie. Dlatego oprócz programu dydaktycznego otrzymasz także nasze wsparcie mentorskie, możliwość konsultacji indywidualnych i pomoc dostosowaną do potrzeb Twojej marki.

Sprawdź wymagania rekrutacyjne i dołącz
do profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii

Formularz kontaktowy

Kontakt bezpośredni

Przewiń do góry